Havacılık Merkezi

Özel Antalya Anadolu Hastanesi Havacılık Tıp Merkezi (AMC),TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş olup Uçuş ve Havacılık Personeli ile Adaylarının ,ilk ve periyodik Sağlık Muayenelerini,Ulusal ve Uluslararası mevzuatlara uygun olarak yapan ve görevlerini yerine getirebilmelerine ilişkin rapor ve sağlık sertifikalarını düzenleyen bir Merkezdir.

Hava Sağlık Muayene Kurulu ; Uçuş Hekimi, KBB, Göz, İç Hastalıkları Nöroloji ve Psikiyatri branşlarında uzman hekimlerden oluşur. Gerektiğinde Kardiyoloji, Üroloji, Ortopedi gibi diğer branşlardan da konsültasyon istenebilir.

Pilot, Kabin Ekibi ve Diğer Havacılık Personeli ve Adaylarının (öğrencilerin); İlk ,Periyodik ve Özel Durum muayeneleri, Ulusal ve Uluslar arası mevzuatlara uygun olarak yapıldıktan sonra, Uçuş Hekimi tarafından Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED Ek I -Part-MED uyumlu-) ve ICAO (International Civil Aviation Organisation) Annex 1 e göre değerlendirilerek görevlerini yerine getirebilmelerine ilişkin rapor ve sağlık sertifikaları düzenlenir.

Müracaat eden kişilerden , önceden randevu almaları ve gelirken yanlarında;

» Fotoğraflı Kimlik Belgesi,
» Mevcut Sağlık Sertifikası veya Sağlık Raporu
» Ve 1 adet Fotoğraf bulundurmaları istenmektedir.

Muayeneler sabah 8.30 ‘da başlar.
İLETİŞİM ve RANDEVU
+90 530 261 55 02
444 9 112 Dahili 2766