Başa Dön

Tarihçe

Anatolia Hospital olarak hedefimiz; teknolojik gelişmeleri, yeni tanı ve tedavi yöntemlerini takip ederek, hastalarımıza daha iyi ve güvenli sağlık hizmeti sunmaktır. Hastanelerimiz; modern tıp teknolojilerini kullanarak, seçkin hekim ve sağlık personeli kadrosu ile hasta odaklı yaklaşımı ve kaliteyi ön planda tutan hasta memnuniyeti anlayışıyla sağlık hizmeti sunmak üzere yapılanmıştır.

1993 yılında; Kemer Bölgesinde 'Özel Kemer Klinik' adıyla hizmet vermeye başlayan; 1997 yılında ilk hastanesini yine Kemer Bölgesinde hizmete açan Anatolia Hospitalyıllar içerisinde Antalya Bölgesinde ortaya çıkan gerek turizm sektörünün gerekse yerli halkın ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak Belek, Antalya Merkez, Side, Alanya, Serik ve Lara lokasyonlarında olmak üzere toplam 7 hastanesini hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile hizmete sunmuştur. 2005 yılında hizmete giren Anatolia Hospital; yoğun bakım üniteleri , tam donanımlı ameliyathaneleri ve laboratuvarları, gelişmiş radyolojik görüntüleme ünitesi ayrıca bünyesindeki tüm branşları tek çatı altında bulundurması ile Antalya'nın önemli bir ihtiyacına cevap veren kapsamlı ilk sağlık kuruluşu olmuştur. Bu özelliği ile kısa zamanda, bölgenin en fazla tercih edilen özel 3. basamak hastanesi konumuna gelmiş ve Kumluca'dan Gazipaşa'ya kadar Antalya'nın her noktasından ayrıca; Isparta, Burdur, Afyon, Denizli, Konya, Mersin gibi çevre illerden sevk almaya başlamıştır.

Anatolia Hospital, tecrübeli yönetici kadroları, açık yönetim anlayışı, değerli hekim ve sağlık çalışanları ile bölgesinde ve turizm potansiyeli olan yabancı ülkelerde sürdüreceği büyümesine, sağlık turizmi alanında da devam edecek, bu sayede Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya'nın gelişimine ve tanıtımına önemli katkılar sağlayacaktır.

28 yıllık bu yolculukta, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini;ulaşılabilir koşullarda, tüm yerli ve yabancı hastalara sunmuş olmanın gururunu taşımaktayız.