Başa Dön

Tüp Bebek Merkezi

Özel Antalya Anadolu Hastanesi
Tüp Bebek Merkezi

Bir bebeği istemek, arzu etmek hayatınızın en heyecan verici ve en önemli kararlarından birisidir.Anadolu Hastanesi ATM Tüp Bebek Merkezi'nde her yıl yüzlerce çiftin bebek sahibi olması, hayatlarındaki bu en güzel mutluluğa ulaşmaları için çalışıyor ve bununla gurur duyuyoruz.

Tüp bebek yada bilimsel adıyla IVF(In Vıtro Fertilizasyon) kısırlık ve bebk sahibi olabilmek için 20'li yaşlardan sonra güvenli bir şekilde uygulanan etkili bir yöntemdir. Klasik olarak tüp bebek tedavi programı; kadının adeti hormonal baskılayıcı ilaçlar ile kontrol altına alındıtan sonrayumurta geliştirici kısırlık ilaçları ile çok sayıda ve yüksek kalitede yumurtaların elde edilmesi ilkesine dayanır.Bu tedaviler döllenebilir kalitede yeterli sayıda kadın yumurta hücresinin elde edilmesini sağlamaktadır.Yumurtaların toplanmasını takiben eşinizden alınan spermler laboratuar şartlarında hazırlanarak aynı ortama konulan döllenmenin gerçekleşmesi beklenir veya Mikroenjeksiyon (ICSI) uygulanır.Döllenme laboratuarda özel olarak hazırlanmış kültür medium solusyonlarının desteklenmesi, beslenmelerine yardımcı olması ile laboratuar tüpleirnde ve bu tüplerde anne rahmine en yakın ortamı sağlayacak şekilde üretilmiş özel cihazların içerisinde gerçeleştirilir.Yaklaşık laboratuarda geçen 72 saatlik yolculuğun ardından gelişen ve bölünerek çoğalan bu embriyolar anne rahmine transfer edilerek yerleştirilir.

Ülkemizin ve Avrupa'nın tüp bebek konusunda önde gelen merkezlerinden biri olan ANADOLU HASTANESİ Yrd. Doç. Dr. Tonguç GÜNDÜZ önderliğinde, en yeni bilgiler ışığında gerek klinik gerekse laboratuvar aşamasında en son teknoloji kullanılarak farklı hastalara farklı tüp bebek tedavi seçenekleriyle gerçek anlamda kişiye özel tedavi imkanı sunmaktadır.

Embriyo takibinde ileri teknoloji İNKÜBATÖRLER, sperm seçiminde ise FERTİLECHİP yöntemi kullanılmakta olup Devlet Tüp Bebek yardımından yararlanacak hastalar için SGK anlaşması vardır.

Merkezimizde uygulanan tanı ve tedavi metodları; Semen Analizi, Hormon Analizleri, Rahim Filmi, Ultrason, Histeroskopi/Laparoskopi, Rahim İçi Aşılama, Tüp Bebek, Mikroenjeksiyon(ICSI), Testisten Sperm Kazanılması(M-TESE), Embriyo Dondurma(Kryo-Vitrifikasyon), Preimplantasyon Genetik Tanı NGS, Yumurta Dondurulması'dır.

Tüp Bebek Merkezimiz, erkek ve kadın kısırlığının tanı ve tedavisinde özellikle uzmanlaşmış; en basit test ve tedaviden en karmaşık yardımla üreme teknolojilerine kadar her seviyede hizmet sunmaktadır. Doktorlarımız bugüne kadar binlerce tüp bebek uygulamasını başarı ile gerçekleştirmişlerdir. Tüp bebek merkezimizin tüm tıbbi birimleri, embriyoloji, androloji ve kryobiyoloji laboratuvarları en son teknolojiye sahiptir.

Tüp Bebek Merkezimizde Uygulanan Tanı & Tedavi Yöntemleri

. Semen analizi
. Hormon analizleri
. Histerosalpingografi (HSG)
. Histerosonografi
. Histereskopi / Laparoskopi
. Rahim içi aşılama (IUI)
. Tüp Bebek (IVF)
. Mikroenjeksiyon (ICSI)
. Testisten Sperm Kazanılması m-TESE
. Embriyo Dondurma (Kryo-Vitrifikasyon)
. Preimplantosyon Genetik Tanı NGS
. Yumurta Dondurulması
. Prenatal Erken Tanı Testleri
. Folikülometre