Hayat kurtaran bilgiler

20.12.2019Antalya Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı ve Başhekim Yard. Doktor Mustafa Tekin tarafından verilen İlk Yardım Eğitimiyle; Muratpaşa Belediyesi Fener, Falez, Çiftekuyular ve Soğuksu Yaşlı Evleri sorumluları bilgilendirildi.

Rotary Toplum Birliği ve Falez Rotary Etkinlikleri kapsamından Muratpaşa Belediyesi Fener Yaşlı Evi’nde,  Antalya Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı ve Başhekim Yard. Doktor Mustafa Tekin, İlk Yardım Eğitimi konulu sunum gerçekleştirdi.  Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Doktor Pınar Akar,  Falez Rotary Kulübü Başkanı Berna Tuzlak, Muratpaşa Belediyesi Fener, Falez, Çiftekuyular ve Soğuksu Yaşlı Evleri sorumlularının katılımıyla gerçekleşen sunumda Dr. Mustafa Tekin, hayat kurtarmada ilk yardımın önemi hakkında açıklamalarda bulundu. 

İLK YARDIM EĞİTİMİ İLGİ GÖRDÜ

Özellikle trafik ve ev kazaları gibi sıklıkla yaşanması muhtemel tehlikelere karşı Fener Yaşlı Evi çalışanları bilinçlendirmeyi amaçlayan, ‘İlk Yardım Eğitimi’ büyük ilgi gördü.  Antalya Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yard. ve Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Tekin tarafından verilen eğitimde; genel ilk yardım bilgileri, kaza anında yapılması gerekenler, bilinç kaybında, kanama, yaralanmada, burkulmada, yanmalarda, zehirlenmede, hayvan ısırmalarında, kulağa ve göze kaçan yabancı cisimlerde, arı sokmalarında, donmada, elektrik çarpmalarında ve ateşli havaleler konusunda yapılması gereken ilk müdahaleler hakkında, hayat kurtaran bilgiler verildi.