Başa Dön

Sporcu Dostu Antalya Anadolu Hastaneleri Runatolia’da

Sporun, sporcunun ve doğanın dostu, Antalya Anadolu Hastaneleri, Runatolia Maratonu’nda 14’üncü kez Ana Sponsor olarak sporcuların yanında oldu.

 

Antalya’nın en büyük ve kapsamlı organizasyonlardan biri olan RUNATOLIA, 2006 yılından bu yana  Antalya’da gerçekleştirilmektedir. Profesyonel atletlerin olduğu kadar amatör sporcuların da ilgi gösterdiği bu maratona bu yıl, 39 ülkeden 492 yabancı sporcu, 46 sivil toplum kuruluşu, 64 kurumsal koşu takımı katılımıyla 7 Mart Pazar günü Cam Piramit’te gerçekleştirildi. Antalya Anadolu Hastaneleri olarak bizler de hem ana sponsor ve sağlık sponsoru hem de 70 kişilik koşu takımımızla maratonda yer aldık.

 Antalya Anadolu Hastaneleri; 10 ambulans, 6 doktor ve 22 sağlık çalışanıyla sağlık sponsoru olarak sporcuların sağlığıyla yakından ilgilendi. 5 Mart Cumartesi günü başlayan etkinlik, 7 Mart Pazar günü Cam Piramit’te gerçekleşen koşuyla son buldu.


Takım Yarışlarında Anadolu Hastaneleri Üçüncü Oldu
 

Sağlıkta olduğu gibi sporda da başarılı olan Anadolu Hastaneleri, gerçekleştirilen Runatolia Maratonunda 70 kişilik dinamik ekibiyle takım yarışlarında büyük bir başarı sergileyerek üçüncülük basamağında yerini aldı.

Ana sponsor ve sağlık sponsoru olduğumuz Runatolia Maratonunda aynı zamanda koşu takımımız ile yer aldık. Her birimden çalışanlarımızın katılarak oluşturulan Anadolu Hastaneleri Takımı, yarış öncesi ısınma ve esneme hareketleri ile çalışmalarına başladı. Ekip coşkusunu her fırsatta gösteren ve Dr. Ömer logolu formasıyla katılım sağlayan takımımız diğer yarışmacılardan ve katılımcı firmalardan da yoğun ilgi gördü. Takım olarak verilen startla birlikte tüm ekip 10 kilometre maratonunda üstün gayret göstererek üçüncülük kupasının sahibi oldu.