Başa Dön

‘Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz’

Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemer Anadolu Hastanesi işbirliğiyle obeziteye dikkat çekmek ve çocuklarda obezitenin önüne geçmek amacıyla Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz projesi başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir'in katılımıyla Beycik İlkokulu'da başlanan proje kapsamında minik öğrencilere Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serhat Bay ve Diyetisyen Hatice Büyükkafes tarafından besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları gibi konularda bilgiler verilerek obeziteye dikkat çekildi.


Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemer Anadolu Hastanesi işbirliğiyle ilköğretim çağındaki öğrencilere yönelik Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz projesi başlatıldı. Obeziteye dikkat çekmek ve çocuklarda obezitenin önüne geçmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir'in katılımıyla Beycik İlkokulu'ndan başlanan proje kapsamında minik öğrencilere Kemer Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serhat Bay ve Diyetisyen Hatice Büyükkafes tarafından besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları gibi konularda bilgiler verilerek obeziteye dikkat çekildi.


Çocukluk döneminde obezitenin önemli bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Hatice Büyükkafes, Obezite, Dünya Sağlık Örgütünce sağlığı bozacak ölçüde vücutta anormal veya aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmaktadır. Çocukluk döneminde obezite önemli bir sağlık durumudur ve bu önlenebilir sağlık sorunudur dedi.
Kemer Anadolu Hastanesi Kurumsal Pazarlama Uzmanı Bilgen Genç ise, proje kapsamında özellikle bağışıklık sistemine biraz daha dikkat çekmek istediklerini belirterek, kurumumuz adına önem verdiğimiz bir proje, çünkü çocuklar bizim geleceğimiz. Özellikle bu dönem bağışıklık sistemine biraz daha dikkat çekmek istedik. Program içeriğimiz besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları, çocuklarla birlikte sağlıklı tabak oluşturma gibi konuları eğlenceli bir sunum halinde hazırladık. İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Yusuf Tekdemir'in ve kurum çalışanlarına da bize desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Kemer Anadolu Hastanesi olarak burada yaşayan halkımıza katkı olacak tüm projelerde olacağız diye konuştu.