Başa Dön

Birinci Tıp Bayramı Resim Yarışması

Resim Sanatıyla Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddete Dikkat Çekildi

 

Antalya Anadolu Hastaneleri tarafından 'Sağlık Çalışanlarına Saygı' temalı resim yarışması düzenlendi.

 

'Sanatın İyileştirici Gücü' sloganıyla yola çıkan Antalya Anadolu Hastaneleri 1'inci Tıp Bayramı Sağlık Çalışanlarına Saygı temalı resim yarışması ödül töreni Kemer Anadolu Hastanesi'nde düzenlendi.

1'inci Tıp Bayramı Sağlık Çalışanlarına Saygı temalı resim yarışması ödül töreni 21 Mart'ta Kemer Anadolu Hastanesi'nde gerçekleşti. Törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. G. Fatih Çaylak, Anadolu Hastaneleri İcra Kurulu Üyesi Dr. Şükür Harmanda, Kemer Anadolu Hastanesi Diretörü Dr. Z. Kerem Aktuğ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, İlçe Halk Eğitim Müdürü Kamil Bozkurt, İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, öğrenciler, veliler, hastane yönetimi ve personeli katıldı. Tören, Antalya Anadolu Hastaneleri İcra Kurulu Üyesi Dr. Şükür Harmanda'nın açılış konuşmasıyla başladı. Dr. Harmanda, "Kemer Anadolu Hastanesi Anadolu Hastanesinin doğduğu yer. Bizim için çok kıymetli ve değerli. Bu çatı altında böylesine anlamlı bir organizasyon için bir arada bulunmaktan çok mutluyuz. Burada bizimle birlikte olan, değer katan başta minik ressamlarımız olmak üzere herkese teşekkür etmek istiyorum." dedi.

 

Amaç Sevgi ve Saygı

Amaçlarının saygı ve sevgi farkındalığı oluşturmak olduğuna dikkat çeken Antalya Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. G. Fatih Çaylak, resim yarışmasıyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: "Resim yarışmasındaki amacımız son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artması. Bizler de şiddetin yerini sevgi ve saygının almasını istiyoruz. Amacımız saygı ve sevgi farkındalığı oluşturmak. Resim sanatı da bu farkındalığı oluşturmada en etkili araçlardan birisi. Geleceğimizin mimarları çocuklarımız, inanıyorum ki sevgi tohumlarına ekecektir. Buradan şunu da belirtmek isterim 1. Tıp Bayramı Resim Yarışmamız bundan sonraki yıllarda farklı temalarla devam edecektir."

 

Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Verildi

İl ve 19 İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'nin desteğiyle 1'inci, 2'inci, 3'üncü ve 4'üncü Sınıflar arasında düzenlenen resim yarışmasında birincilik ödülünü Serik Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Havva Nur Kotanak, ikincilik ödülünü Döşemealtı Kömürcüler İlkokulu&rsquondan Damla Aksoy ve üçüncülük ödülü ise Alanya Fatma Alaettinoğlu İlkokulu'ndan Mehmet Öztürk kazandı. Dereceye giren öğrencilere bisiklet, scooter ve paten hediye edildi.

Birincilik ödülünü Kemer Kaymakamı Yücel Gemici tarafından alan Havva Nur Kotanak, "Sağlık çalışanlarına saygılı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Onların bizi hayata bağladığını göstermek için bu resmi çizdim." sözleriyle çizmiş olduğu resimle ilgili düşüncelerini paylaştı.

İkincilik ödülünü Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından alan Damla Aksoy, düşüncelerini "Sağlık çalışanları, gece gündüz demeden bizler için çalışıyorlar. Onlara saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum." sözleriyle ifade etti.

Üçüncülük ödülünü Antalya Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Güngör Fatih Çaylak tarafından alan Mehmet Öztürk, "Sağlık çalışanlarına şiddeti önlemek ve iyi davranmamız gerektiğini düşünerek bu resmi çizdim." dedi.

Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Kaymakam Gemici, Belediye Başkanı Topaloğlu ve beraberindekiler, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi, saygı ve sevgi farkındalığının artırılması amacıyla yapılan resim yarışmasına katılan öğrencilerin resimlerini tek tek inceledi.