Başa Dön

Meme Kanseri Farkındalığı İçin Yürüdük

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı kapsamında 26 Ekim Çarşamba günü Anatolia Hospital ve Muratpaşa Belediyesi iş birliğinde 'Meme Kanseri Farkındalığı İçin Yürüyoruz' etkinliği gerçekleştirildi.

Yürüyüş, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı, Emel Uygun Bolet, Muratpaşa Belediyesi Başkanı Avukat Ümit Uysal'ın eşi Ümran Uysal, Sağlık İşleri Müdürü Ebru Özörtbaş, Spor İşleri Müdürü, Ramazan Özen, Lara ve Antalya Anadolu Hastanesi çalışanları ve halkın katılımıyla başladı. Erdal İnönü Parkı&rsquonda bando eşliğinde başlayan yürüyüş, Engelsiz Kafe'de pasta kesimiyle son buldu.Farkındalık yürüyüşünde konuşma yapan Lara Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Refik Ayten, kanserde erken teşhisin, düzenli kontrollerin ve tarama programlarının önemine ve her 7 kadından birine meme kanseri teşhisi konduğuna dikkat çekti.

Daha önce kanser tedavisi gören ve farkındalık yürüyüşünde yer alan Elife Demirezer de tecrübelerini paylaştı. Kendisine 2019'da meme kanseri teşhisi konulduğunu anlatan Demirezer, "Bunu ilk öğrendiğimde hayatım çok değişti. Bu küçük şeyin beni alt etmesine izin vermedim. Çok şükür atlattım. Ben göğüslerim olmasa da bir kadınım, bir anneyim ve bir eşim" diye konuştu.