Başa Dön

Diyetisyen

 

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, toplumda yeterli ve dengeli beslenme bilincinin oluşturulmasını amaçlayan, insan beslenmesi ile ilgili konuları inceleyen bir bilim dalıdır.

Hastanemiziniz Beslenme ve Diyet polikliniğinde; beslenme danışmanlığı almak isteyen hasta ve danışanlarımızın ilk muayenesinde yaşları, boyları, varsa hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, yaşam tarzları ve beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçirilip, biyoelektrik impedans yöntemiyle antropometrik ölçümleri yapılarak vücuttaki yağ, su miktarları ve bazal metabolizma hızları saptanmaktadır.

Beslenme ve Diyet Ünitesi, bebeklikten yetişkinliğe kadar geniş bir alanda kişiye özel beslenme planları ile kişinin beslenme düzenlerini geliştirerek sağlığın sürdürülebilmesini, olası hastalıkları önlemeyi ve mevcut bir hastalık varsa beslenme tedavisi uygulamayı ve takibini hedefler.

Hizmet Alanları

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Kilo Verme/Kilo Alma/Kilo Koruma

Kişiye Özel Beslenme Planı

Çocukluk/Ergenlik Çağı Beslenmesi

Gebelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme

Diyabet Beslenmesi

Mide ve Bağırsak Hastalarına Özel Beslenme

Kronik Hastalıklarda Beslenme Desteği

Yatan Hasta Hizmetleri

Hastanemizde yatan hastaların beslenme tedavilerinin uygulanması ve yürütülmesi hekimin talebi doğrultusunda diyetisyen tarafından uygulanır. Belirlenen hastanın tedavisine uygun olarak planlanan menünün hazırlanmasından, hastaya ulaşmasına kadar geçen süre içindeki tüm kontroller Beslenme ve Diyet Bölümü’nde görev yapan diyetisyenler tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Gerekli görülmesi ve hastanın da onay vermesi durumunda hasta taburcu olduğunda da hastaya uygun bir diyet programı verilerek takibe alınır

Gerektiğinde hastalara, hastanede kaldıkları süre içerisinde evdeki beslenmeleri hakkında da eğitim verilip beslenme tedavileri düzenlenmektedir.

 

 Bu Birimdeki Doktorlarımız

Dyt.İlayda Gürışık

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Serap Kurt

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Nesrin Tepehan

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. G. Zehra Akbaş

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Eren Örmeci

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Ceyda İ. Koca

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Burçak Bay

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU

Dyt. Ayşe Duran

DOKTOR PROFİLİ HIZLI RANDEVU