Havacılık Tıp Merkezi

Özel Antalya Anadolu Hastanesi  Havacılık Tıp Merkezi (AMC),TC Ulaştırma ve Altyapı  Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş olup Uçuş ve Havacılık Personeli ile Adaylarının ,ilk ve periyodik Sağlık Muayenelerini,Ulusal ve Uluslararası mevzuatlara uygun olarak  yapan ve  görevlerini yerine getirebilmelerine  ilişkin rapor ve sağlık sertifikalarını düzenleyen bir Merkezdir.

Hava Sağlık Muayene Kurulu ; Uçuş Hekimi, KBB, Göz, İç Hastalıkları Nöroloji ve Psikiyatri branşlarında uzman hekimlerden oluşur. Gerektiğinde Kardiyoloji, Üroloji, Ortopedi gibi diğer branşlardan da konsültasyon istenebilir.

Pilot, Kabin Ekibi ve Diğer Havacılık Personeli ve Adaylarının (öğrencilerin); İlk ,Periyodik ve Özel Durum muayeneleri, Ulusal ve Uluslar arası  mevzuatlara uygun olarak yapıldıktan sonra, Uçuş Hekimi tarafından Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED Ek I -Part-MED uyumlu-) ve ICAO (International Civil Aviation Organisation) Annex 1 e göre değerlendirilerek  görevlerini yerine getirebilmelerine  ilişkin rapor ve sağlık sertifikaları düzenlenir.

Müracaat eden kişilerden , önceden randevu almaları ve gelirken yanlarında;

» Fotoğraflı Kimlik Belgesi,
» Mevcut Sağlık Sertifikası veya Sağlık Raporu
» Ve 1 adet Fotoğraf bulundurmaları istenmektedir.

Muayeneler sabah 8.30 ‘da başlar.

 

İLETİŞİM ve RANDEVU

444 9 112 Dahili 2766

Bu Birimdeki Hekimlerimiz