Онлайн-услуги

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

 

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, toplumda yeterli ve dengeli beslenme bilincinin oluşturulmasını amaçlayan, insan beslenmesi ile ilgili konuları inceleyen bir bilim dalıdır.

 

Hastanemiziniz Beslenme ve Diyet polikliniğinde; beslenme danışmanlığı almak isteyen hasta ve danışanlarımızın ilk muayenesinde yaşları, boyları, varsa hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, yaşam tarzları ve beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçirilip, biyoelektrik impedans yöntemiyle antropometrik ölçümleri yapılarak vücuttaki yağ, su miktarları ve bazal metabolizma hızları saptanmaktadır.

 

Beslenme ve Diyet Ünitesi, bebeklikten yetişkinliğe kadar geniş bir alanda kişiye özel beslenme planları ile kişinin beslenme düzenlerini geliştirerek sağlığın sürdürülebilmesini, olası hastalıkları önlemeyi ve mevcut bir hastalık varsa beslenme tedavisi uygulamayı ve takibini hedefler.

 

 

Hizmet Alanları

 

  • Sağlıklı Beslenme
  • Sağlıklı Kilo Verme/Kilo Alma/Kilo Koruma
  • Kişiye Özel Beslenme Planı
  • Çocukluk/Ergenlik Çağı Beslenmesi
  • Gebelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme
  • Diyabet Beslenmesi
  • Mide ve Bağırsak Hastalarına Özel Beslenme
  • Kronik Hastalıklarda Beslenme Desteği

 

Yatan Hasta Hizmetleri

 

Hastanemizde yatan hastaların beslenme tedavilerinin uygulanması ve yürütülmesi hekimin talebi doğrultusunda diyetisyen tarafından uygulanır. Belirlenen hastanın tedavisine uygun olarak planlanan menünün hazırlanmasından, hastaya ulaşmasına kadar geçen süre içindeki tüm kontroller Beslenme ve Diyet Bölümü’nde görev yapan diyetisyenler tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Gerekli görülmesi ve hastanın da onay vermesi durumunda hasta taburcu olduğunda da hastaya uygun bir diyet programı verilerek takibe alınır.

 

Gerektiğinde hastalara, hastanede kaldıkları süre içerisinde evdeki beslenmeleri hakkında da eğitim verilip beslenme tedavileri düzenlenmektedir.

 

 

 

 

 

Диетолог Наши врачи

Ernährungsberater Dr.

Ayşe Yılmaz

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Ceyda İ. Koca

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Ece İlteray

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Funda Karaçöl Öztürk

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Gizem Nur Darçın

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Karya Cangır

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

Melike Çavdar

Диетолог

Ernährungsberater Dr.

İrem Özçelik

Диетолог